top of page

Kurs i praktisk prosjektledelse

Tue, Apr 16

|

Orkanger

God prosjektledelse er en etterspurt kompetanse og en kunst. I dette kurset er vi opptatt av å lære praktiske verktøy som gir stor verdi for små og store selskaper. Kurset er spesielt rettet mot daglig ledere og prosjektledere som har eller kommer til å få ansvar for prosjekter.

Registreringen er lukket
Se andre arrangementer
Kurs i praktisk prosjektledelse
Kurs i praktisk prosjektledelse

Time & Location

Apr 16, 2024, 10:00 AM – Apr 17, 2024, 4:00 PM

Orkanger, Grønørveien, 7300 Orkanger, Norge

About the event

God prosjektledelse er en etterspurt kompetanse og en kunst. I dette kurset er vi opptatt av å lære praktiske verktøy som gir stor verdi for små og store selskaper. Kurset er spesielt rettet mot daglig ledere og prosjektledere som har eller kommer til å få ansvar for prosjekter.

Program Dag 1:

10.00 – 10.30 Gjennomgang av programmet og status til de selskapene som deltar. Amund Jensen innleder og gjennomgår en enkel Benchmarking.

10.30 – 18.00 Praktisk prosjektledelse med Tore Aalberg. Tore har erfaring fra gjennomføring av mer enn 100 prosjekter. Han underviser ved BI Trondheim og har oppdrag for flere store aktører i markedet.

Noen av temaene som Tore Aalberg vil ta opp er:

  • Utfordringer i prosjektfaget
  • Lønnsomhetsberegninger
  • Tilbudsprosessen
  • Prisformat
  • Samspill mellom entreprenør og underentreprenør
  • Planleggingsprinsipp, prosjektmodeller og prosjektstrategi
  • Milepælplan og ansvarskart
  • Kvalitetsplaner
  • Kontroll på fremdrift og kostnader
  • Prosjektleder rollen
  • Teambygging
  • Motivasjon

Tore Aalberg bygger sitt opplegg på teori knyttet opp mot praktiske eksempler som deltakerne må løse.

Frivillig middag på kvelden.

Program dag 2:

08.00 – 12.00 De juridiske sidene av prosjektledelse. Laila Kristjansson er advokat og har i mange år samarbeidet med entreprenører og håndverksbedrifter

Noen av temaene som Laila Kristjansson tar opp er:

  • Fallgruver i NS
  • Pris og betaling
  • Endring og tillegg
  • Varsel og dagmulkter
  • Stansingsrett og avbestillingsadgang
  • Mangler og reklamasjoner

Laila Kristjansson bygger sitt opplegg på juss knyttet opp mot praktiske eksempler. Deltakerne vil også måtte diskutere og løse praktiske oppgaver.

12.30 – 13.00 Resultater fra prosjekt på 22’’ med en deknings grad på 23 %. Amund Jensen deler erfaringer fra sitt samarbeid med andre aktuelle bedrifter.

13.00 – 15.00 Hvordan benytter vi IKT i arbeidet.

15.00 – 16.00 Oppsummering av kurset.

Pris: kr. 9000,- per deltaker. 

Påmelding er obligatorisk. Påmeldingsfrist 09. April 2024

Kurset er et samarbeid med Thams Innovaskon,

Google Maps were blocked due to your Analytics and functional cookie settings.

Share this event

bottom of page